Wie helpt mee?

De infiltratievijvers van Vitens aan de Dellenweg in Epe zijn de afgelopen jaren een hotspot geworden voor padden, bruine kikkers en salamanders. Duizenden amfibieën trekken in de paartijd massaal vanuit een wijde omgeving naar deze waterpartijen. De dieren vanuit het noordoosten en noorden kruisen daarbij de Dellenweg en Ossenweg. Een paar duizend padden en kikkers haalden vorig jaar de oversteek niet; zij werden doodgereden.
Een ’legertje’ vrijwilligers werkt dit jaar aan een veilige oversteek. Lage (tijdelijke) schermen langs de Dellenweg en Ossenweg voorkomen dat de amfibieën de wegen kunnen oversteken. Lopend langs het scherm tuimelen ze in ingegraven emmers. Aan de vrijwilligers van het paddenteam de taak de emmers te legen en de padden, kikkers en salamanders aan de overzijde van de weg vrij te laten waarna ze veilig naar het water kunnen. In principe worden de emmers tweemaal per dag geleegd, bij bijzondere omstandigheden een keer extra.
De amfibieën die na het afzetten en bevruchten van de eieren terug willen naar hun leefgebied ten noorden en noordoosten van het infiltratiegebied lopen zich vast tegen de amfibieënwand die Vitens vorig jaar plaatste. De vrijwilligers gaan ook die terugkerende dieren een handje helpen en veilig overzetten.
Het paddenteam bestaat op dit moment uit tien vrijwilligers, zowel KNNV-ers als buurtbewoners. Dat is te weinig om bij toerbeurt in actie te kunnen komen. Er zijn dringend meer vrijwilligers nodig. Wie helpt mee? De trek (heen en terug) duurt zo’n 10 tot 14 dagen. De eerste dieren zijn 21 februari overgezet.

Help alsjeblieft mee en meld je aan als vrijwilliger
op (voorlopig) geologie-landschap@epe-heerde.knnv.nl

https://lidworden.knnv.nl/l/mailing2/link/a858588c-4d67-4813-9925-17251b3f58b2/not-found